| Weight: | 0.96 DWT (1.49 grams) |
| Brand Name: | 302 |
| Collection: | Jubilee |
| Solidity: | Solid |
| Pendant Dimensions: | 6.3 x 4.3 mm |
| Chain Style: | Cable |
| Chain Length: | 16-18 In |
| Chain/Bracelet Width: | 1 mm |
| Clasp Type: | Spring Ring |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Primary Stone Size: | .85 mm |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Prong Count: | 4-prong |
| Primary Prong Style: | Standard Prong |
| Diamond CTW: | 0.05 CTW |
| Diamond Clarity: | I1 |
| Diamond Color: | H+ |
| Secondary Stone Type: | N/A |
| Sold By: | Each |
Customized J Shaped Stone filled Nacklec
Availability:
In Stock
Description











Reviews
There are no reviews yet.