| Weight: | 5.72 DWT (8.90 grams) |
| Ring Fit: | Standard |
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 10 |
| Approx. Shank Base Width: | 6.65 mm |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.71 mm |
| Approx. Top Dimensions: | 23.85 x 24.03 mm |
| Approx. Top Height: | 2.57 mm |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Primary Stone Size: | 2.3 mm |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Diamond CTW: | 1/2 CTW |
| Diamond Clarity: | SI1-SI2 |
| Diamond Color: | G-H |
| Secondary Stone Type: | Natural Diamond |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Sold By: | Each |
Accented Grooved Band with Diamond Stone Finish
Availability:
In Stock
Description


















Reviews
There are no reviews yet.