| Weight: | 1.4066 DWT (2.19 grams) |
| Approx. Finger Size: | 7 |
| Approx. Shoulder Dimensions (W x H): | 3.02 x 2.25 mm |
| Approx. Shank Base Width: | 3.19 mm |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.6 mm |
| Approx. Top Dimensions: | 3.61 mm |
| Approx. Top Height: | 2.66 mm |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Shape: | Pear |
| Primary Stone Size: | 4 x 3 mm |
| Primary Stone Diamond Carat Weight: | 1/6 CT |
| Prong Count: | 4-prong |
| Diamond CTW: | 2 CTW |
Ovel Stone Eternity Band Mounting
Availability:
In Stock
Description















Reviews
There are no reviews yet.